Lord Howe

Kolejna piękna kartka(a wraz z nią walentynkowe znaczki) od Jodie (thanks :*),tym razem przedstawia wyspe Lord Howe, o której nie miałam najmniejszego pojęcia. No i proszę jak postcrossing może poszerzyć naszą wiedzę ;P

Lord Howe (ang. Lord Howe Island) – niewielka wyspa wulkaniczna na Morzu Tasmana (Ocean Spokojny), położona około 600 km na wschód od Australii, należy do stanu Nowa Południowa Walia jako terytorium o specjalnym statusie niebędące jednostką administracyjną (status wyspy określony został w ustawie Lord Howe Island Act przyjętej przez parlament Nowej Południowej Walii w 1959).
Wzdłuż zachodniego wybrzeża rozciąga się rafa koralowa. Występuje tu bogata roślinność, m.in. endemiczna palma Howea forsteriana, której nasiona zbiera się na eksport. Rozwinięta turystyka i rybołówstwo, połączenie lotnicze z Sydney. Na wyspie istnieją 2 parki narodowe które zajmują 70% powierzchni wyspy. W 1982 wraz z przybrzeżnymi wysepkami została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.2 komentarze:

Karo pisze...

Coś pięknego, naprawdę!

Petitek79 pisze...

Że też są takie miejsca na ziemi! Normalnie jakby odkryte przed tygodniem!

Prześlij komentarz